Dom drewniany kompaktowy

autor projektu:
DOMYwStylu.pl - projekt Anka Dr-st
115.5 m2
5 pokoi
wycena indywidualna

DOM DLA 5 OSÓB

Przedstawiamy gotowy projekt domu Anka Dr-st. Jest to niewielki dom mieszkalny z użytkowym poddaszem, charakteryzujący się tradycyjną bryłą, ale niezwykle nowoczesną stylistyką. Jest to projekt domu dla 4-5 osób obok którego nie sposób przejść obojętnie, ponieważ przyciąga uwagę. Standardowa jasna elewacja lekko mokra z tynkiem silikonowym w połączeniu z drewnianą elewacją w różnej kolorystyce sprawia, że ten niewielki dom mieszkalny mimo swej prostoty jest wyjątkowy i niezwykle okazały. Wszystko doskonale ze sobą współgra począwszy od stolarki okiennej i drzwiowej, a także zadaszenia przy wejściu, które możemy zaaranżować tak jak na propozycji przy wykorzystaniu roślinności. Na elewacji zostało wykorzystane drewno w jaśniejszym kolorze, które mimo ogromnego kontrastu sprawia, że wszystkie elementy wspaniale się ze sobą łączą. Bryła domu drewnianego została przykryta dwuspadowym, antracytowym dachem.

powierzchnia użytkowa
115,50 m2
minimalne wymiary działki
20,65 x 18,95 m
powierzchnia zabudowy
84,50 m2
wysokość budynku
8,32 m
kąt nachylenia dachu
40°
Parter
Piętro
Działka
NazwaPowierzchnia
Wiatrołap3,60 m²
Pom. tech.6,40 m²
Holl6,30 m²
Komunikacja3,90 m²
Pokój11,70 m²
Łazienka3,70 m²
Salon20,60 m²
Kuchnia13,30 m²
Komunikacja9,00 m²
Pokój9,00 m²
Łazienka6,40 m²
Sypialnia13,40 m²
Pokój9,90 m²

NIEWIELKI DOM MIESZKALNY

Jest to dom kompaktowy, który na niewielkie powierzchni realizuje i pozwala zaspokoić potrzeby inwestorów szukających domu dla 5 osobowej rodziny. Wejście do domu znajduje się w wiatrołapie, które prowadzi do części mieszkalnej, a także do kotłowni. To pomieszczenie techniczne jest dość dużych rozmiarów, więc spokojnie oprócz miejsca pod piec, może zastąpić piwnicę bądź składzik na rzadko używane przedmioty. Projekt domu Anka Dr-st to propozycja z podziałem na część dzienną zlokalizowaną na parterze, gdzie znajduje się jeden pokój. W zależności od liczby domowników, możemy go wykorzystać w rozmaity sposób – na pokój dla członka rodziny, pokój gościnny albo gabinet. Tuż obok znajduje się łazienka z miejscem na wc, prysznic oraz zlew. W dalszej części domu znajduje się pięknie przeszklony salon, dzięki czemu będzie nie tylko doskonale doświetlony, ale będzie wydawał się zdecydowanie większy niż jest w rzeczywistości. Nie zapomniano również o kominku przy którym będzie można zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu albo w zimowy wieczór spędzić czas przy kubku gorącej herbaty. Przewidziano tu miejsce na jadalnię z dużym stołem, a także otwartą dużą kuchnię. Z salonu znajduje się bezpośrednie wyjście na taras za pomocą okien przesuwnych.

Do części nocnej zlokalizowanej na piętrze prowadzą schody sosnowe.  Na środku zaplanowano spory korytarz i wizualnie efektowną klatkę schodową. Zabezpieczenie stanowi tu balustrada drewniana w standardzie. Znajdują się tu trzy ustawne sypialnie. W największym pokoju niewielkiego domu mieszkalnego przeznaczonym dla gospodarzy jest zaprojektowana wnęka pod zabudowę, którą można oddzielić jako osobną garderobę. Na piętrze usytuowana została również druga, wspólna łazienka.

W projekcie domu dla 5 osób pamiętano również o miejscu, gdzie będzie można wypocząć w upalne dni. Został tu uwzględniony duży taras od strony ogrodu, a także atrakcyjna weranda przy drzwiach frontowych.

Projekt domu drewnianego skierowany jest do inwestorów marzących o domu dla 5 osób. Funkcjonalne rozwiązania zastosowane w tym niewielkim domu mieszkalnym sprawią, że egzystencja będzie przyjemnością, a każdy z domowników będzie odczuwał komfort i radość.

Chciałbyś, abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę!