Dom 135 m2

autor projektu:
DOMYwStylu.pl - projekt Balbinka 2
133.8 m2
4 pokoje
wycena indywidualna

DOM DLA RODZINY

Prezentujemy gotowy projekt domu balbinka 2. Jest to ‘’dom na miarę’’ dla 4-osobowej rodziny. Dlaczego na miarę? Ponieważ został stworzony nie tylko na miarę jej potrzeb, ale również na miarę pod względem finansowym przeciętnie sytuowanej rodziny! Na niespełna 140 m kw została rozplanowana przestrzeń umożliwiająca komfortowe i przyjemne życie. Funkcjonalne rozwiązania zastosowane w tym domu z użytkowym poddaszem, spełnią oczekiwania nawet tych bardziej wymagających inwestorów.

powierzchnia użytkowa
133,81 m2
minimalne wymiary działki
19,79 x 18,60 m
powierzchnia zabudowy
106,76 m2
wysokość budynku
8,48 m
kąt nachylenia dachu
42°
Parter
Piętro
Działka
NazwaPowierzchnia
Wiatrołap2,83 m²
Garaż19,23 m²
Pom. tech.6,43 m²
Holl8,26 m²
Schowek0,95 m²
Komunikacja6,33 m²
Salon25,38 m²
Kuchnia6,18 m²
Spiżarnia2,76 m²
Wc2,86 m²
Holl4,64 m²
Łazienka5,34 m²
Pokój9,10 m²
Pokój8,91 m²
Sypialnia18,52 m²
Garderoba6,09 m²

DOM SZYTY NA MIARĘ

Zwarta i zgrabna bryła budynku została pokryta dwuspadowym dachem. Zapewni to niskie koszty eksploatacji ze względu na mało ubytków ciepła. Elewacja lekko mokra z tynkiem silikonowym została wzbogacona o elementy jasnej elewacji drewnianej – poziome deski. W zbliżonej kolorystyce została wykonana stolarka okienna. Natomiast stolarka drzwiowa została dopasowana barwami do pokrycia dachowego. W domu na miarę zostały uwzględnione dwa niezależne wejścia po przeciwległych stronach domu, gdzie nie zabrakło również zadaszeń wykończonych przy użyciu drewnianych elementów.

W projekcie domu balbinka 2 znalazło się miejsce na jedno stanowisko garażowe, z którego jest bezpośrednie przejście do kotłowni. Umożliwi to transport opału bez konieczności chodzenia po części mieszkalnej. W tym pomieszczeniu technicznym oprócz pieca, możemy również składować materiał służący do ogrzewania naszego domu. Bez problemu kotłownia może również służyć nie tylko jako magazyn, ale miejsce zastępujące pomieszczenie gospodarcze czy też piwnicę. Przed garażem można zaaranżować kolejne miejsce parkingowe.

DOM TANI W EKSPLOATACJI

W części mieszkalnej domu są wydzielone dwie strefy. Część dzienna została umiejscowiona na parterze. Znajduje się tu toaleta z umywalką, dzięki czemu przyjmując gości w salonie czy na tarasie nie ma konieczności, aby chodzili po całym naszym domu podczas wizyty i naruszali naszą prywatność. Usytuowano tu duży salon wraz z jadalnią z wydzielonym miejscem na kominek. Znajdują się tu liczne przeszklenia, co podniesie efekty wizualne tej przestrzeni. Nie ma obaw, że ucierpi na tym standard energetyczny, ponieważ okna w domach w technologii szkieletowej muszą mieć dostosowane odpowiednio parametry, tak aby budynek nie tracił ciepła. Tuż obok znajduje się lekko otwarta kuchnia wraz z praktyczną spiżarnią.

Na piętro prowadzą sosnowe schody. Zaplanowano tu dwa mniejsze pokoje, które są praktycznie odbiciem lustrzanym. Kształt prostokąta sprawi, że będą ustawne i funkcjonalne. Na piętrze znajduje się również większa sypialnia będąca pokojem gospodarzy. Została tu uwzględniona naprawdę spora garderoba, którą z powodzeniem można zaadaptować w dowolny sposób. Na górze znajduje się również jedna, wspólna dość duża łazienka z miejscem na wszystkie urządzenia sanitarne.

Dom na miarę posiada przemyślany, zadaszony taras, którego nie może zabraknąć w żadnej realizacji przeznaczonej dla rodziny. To miejsce, które ucieszy każdego domownika, gdzie będzie miał możliwość naładować akumulatory na kolejny dzień. Natomiast w chłodne, zimowe wieczory miejsce to zastąpi salon z rozpalonym kominkiem, gdzie będzie można spotkać się z całą rodziną i spędzić wspólnie wolny czas.

Chciałbyś, abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę!