Projekt domu za miastem

autor projektu:
Jakub Augustynowicz
00 m2
3 pokoje
z poddaszem
wycena indywidualna

PROJEKT DOMU ZA MIASTEM

Przedstawiamy projekt domu za miastem z użytkowym poddaszem.
Koncepcja została opracowana i skierowana do inwestorów, poszukujących funkcjonalnych rozwiązań, a przy tym niewielkiego metrażu potrzebnego do zbudowania domku. Pomysł na realizację zadowoli osoby, które marzą o postawieniu chatki za miastem, w której będą mogli znaleźć spokój, ciszę i wytchnienie po ciężkim tygodniu lub myślą o takiej realizacji pod inwestycję i wynajem. Jednak nie musi to być tylko inspiracja do postawienia domku letniskowego. Bez problemu pomysł można zrealizować przy budowie domku do życia na co dzień – jako alternatywa dla mieszkania. Mimo niewielkich gabarytów w domku tym spokojnie mogą mieszkać 2-3 osoby.
I choć bryła budynku to klasyczna stodoła to z konwencjonalną i prostą koncepcją projekt ten ma niewiele wspólnego.

powierzchnia użytkowa
- m2
minimalne wymiary działki
12.00 x 15.00 m
powierzchnia zabudowy
... m2
wysokość budynku
... m
kąt nachylenia dachu
...°
Parter
Piętro
Salon z aneksem kuchennym 20.43m²
Łazienka3.97m²
Pomieszczenie gospodarcze1.37m²
Pokój8.70m²
Sypialnia7.71m²
Garderoba 1.40m²

ASYMETRYCZNY DESIGN

Co czyni ten domek wyjątkowym? To z pewnością kontrastująca ze sobą kolorystyka. Elewacja została wykończona jasnym, sosnowym drewnem. Natomiast zarówno dach, który został pokryty blachą na rąbek zatrzaskowy, a także rynny jak i stolarka okienna i drzwiowa są w kolorze czerni. Na dużą uwagę zasługuje tu okno w kształcie trapezu zlokalizowane w sypialni na poddaszu. Ma ono nie tylko atuty wizualne i czyni inwestycję wyjątkową, ale trzeba pamiętać o praktycznym zastosowaniu dużych okien. Odpowiednie wykorzystanie walorów działki na której budujemy domek może dostarczyć nam niesamowitych wrażeń i widoków o każdej porze roku. Warto wspomnieć tu o nietypowym tarasie, który jest idealnym podkreśleniem nowoczesnego designu projektu.

HYGGE UKRYTE W CZTERECH ŚCIANACH

Na parterze poza pokaźnym tarasem znajduje się łazienka z niezbędnymi urządzeniami sanitarnymi. W salonie z aneksem kuchennym zmieści się wszystko co umożliwi miłe spędzanie czasu we wspólnej przestrzeni. Natomiast na piętrze w formie antresoli na którą prowadzą drewniane schody znajduje się sypialnia i miejsce na biuro/gabinet lub niewielki przechodni pokoik z otwartą przestrzenią na resztę domu.

Na obu kondygnacjach domu za miastem znajdują się dwa niewielkie pomieszczenia, które można wykorzystać w dowolny sposób w zależności od zapotrzebowania. Można tam zaaranżować schowek, ponieważ domek nie jest podpiwniczony lub można zlokalizować tam szafy/garderobę albo spiżarnię. Wszystko zależy od zapotrzebowania domowników/użytkowników, a także od wyobraźni inwestora.

Jakie są główne zalety domku? To z pewnością funkcjonalność mimo małych gabarytów co z pewnością obniży koszt realizacji takiego przedsięwzięcia, ale również duża ilość światła, która dostanie się przez zaprojektowane okna. Dom z pewnością będzie bardzo dobrze oświetlony. Jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich parametrów okien i zdecydowaniu się na budownictwo energooszczędne nie musimy bać się podwyższonych rachunków za ogrzewanie i że ciepło będzie uciekało przez szyby. W konstrukcji szkieletowej projektuje się takie rozwiązania, które będą nie tylko efektowanie wyglądać, ale nie podniosą kosztów eksploatacji budynku.

Ponadto domek można zrealizować bez uzyskania pozwolenia na budowę!

Chciałbyś, abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę.