Projekt domu parterowego

autor projektu:
DOMYwStylu.pl - projekt Fistaszek
81.3 m2
3 pokoje
parter
wycena indywidualna

PROJEKT DOMU JEDNORODZINNEGO

Przedstawiamy projekt domu parterowego – fistaszek. Pomysł ten spodoba się przede wszystkim inwestorom, którym zależy na projekcie domu taniego w budowie oraz na bardzo szybkiej realizacji. Dzięki jego prostej konstrukcji ekonomiczne okaże się nie tylko wzniesienie takiego budynku, ale również koszty jego utrzymania. W projekcie domu jednorodzinnego uwzględniono pokrycie dachem dwuspadowym o kącie nachylenia połaci 25 stopni. Warto zwrócić uwagę jak idealnie komponuje się z nim stolarka drzwiowa i okienna w kolorze szarości. Jasna elewacja czyni całość architektury stylową, która przypadnie do gustu każdemu kto szuka przystępnego projektu domu do 100 m kw. Jest to propozycja inwestycji uniwersalnej i funkcjonalnej. Prosta bryła skróci czas realizacji do minimum.

powierzchnia użytkowa
81.33 m2
minimalne wymiary działki
17.86×18.96 m
powierzchnia zabudowy
108.16 m2
wysokość budynku
6.24 m
kąt nachylenia dachu
25°
Parter
Salon 26.86 m²
Kuchnia7.69 m²
Spiżarnia2.10 m²
Łazienka7.21 m²
Hol6,06 m²
Wiatrołap4,50 m²
Sypialnia13,97 m²
Sypialnia12,94 m²

PROJEKT DOMU DO 100 M2

Projekt domu parterowego stworzony został z myślą o 2-3 osobowej rodzinie, aby mimo niewielkiego metrażu porównywalnego do komfortowego mieszkania w bloku, każdy mógł czuć się swobodnie posiadając swoją własną przestrzeń. Zapewni to podział na dwie strefy – część dzienną i część nocną, które łączy ze sobą hol komunikacyjny. Na tę pierwszą składają się kuchnia otwarta na salon, dzięki czemu mieszkanie będzie przestronne i odpowiednio doświetlone. Atutem tego projektu domu jednorodzinnego jest miejsce przeznaczone na spiżarnię, co ułatwi utrzymanie porządku i pomoże w przechowywaniu rzeczy. Pomiędzy salonem a kuchnią zostało wyznaczone miejsce na jadalnię, gdzie stół został umieszczony przy samym oknie z widokiem na ogród. W projekcie domu małego nie zabrakło miejsca na kominek – idealna strefa do rodzinnych spotkań i podgrzewania miłej atmosfery każdego dnia. Jest to projekt domu 3 pokojowego – oprócz dużego salonu w strefie dziennej znalazły się tu dwie, ustawne sypialnie zbliżone do siebie metrażem w części nocnej domu. W niedalekiej odległości od pokoi, została zaprojektowana również łazienka. Ciekawym rozwiązaniem jest umiejscowienie w niej kotła gazowego, dzięki czemu dostęp do pieca będzie bardzo ułatwiony. Nie musimy się martwić, że przez to, że łazienka będzie niewielka. Bez problemu zmieści się tam wanna i wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne.

DOM PROSTOKĄT W CENIE MIESZKANIA

Dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu w projekcie domu parterowego został uwzględniony przestronny taras z wyjściem zarówno z salonu, a także z jednej z sypialni. Jego szerokość wynosi ponad 10m, więc nie będziemy ograniczeni w jego aranżacji.
Projekt domu jednorodzinnego jest skierowany do 2 lub 3 osobowej rodziny, poszukującej funkcjonalnego rozwiązania i posiadającej budżet od 250.000 złotych. Jest to również doskonała propozycja dla ludzi starszych, którzy marzą o własnych czterech kątach i ogródku. Niewątpliwym atutem takiej inwestycji jest niewielki metraż domu oraz brak schodów, które mogłyby utrudniać swobodę w poruszaniu się. Realizacja projektu domu parterowego to również niskie koszty eksploatacji w przyszłości – tak wybudowany dom w technologii energooszczędnej pozwoli zaoszczędzić na wydatkach na ogrzewanie.


Chciałbyś, abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę.