Projekt domu dużego

autor projektu:
DOMYwStylu.pl - projekt Poziomkowy 2
189.3 m2
5 pokoi
wycena indywidualna

DOM Z PODDASZEM I GARAŻEM

Prezentujemy projekt dużego domu – poziomkowy 2. Powierzchnia użytkowa wynosi niemalże 200 m kw, więc jest to propozycja dla osób wymagających. Skierowany jest do osób szukających domu z poddaszem oraz z garażem, które cenią sobie dużą przestrzeń i funkcjonalne rozwiązania. Propozycja uwzględnia zapotrzebowania 4 osobowej rodziny, jednak bez problemu udałoby się wygenerować pokój dla jeszcze jednego członka rodziny.
Dom z poddaszem i garażem jest klasycznym przykładem stylu skandynawskiego – nowoczesny i piękny w swojej prostocie. Charakterystyczne białe tynki w połączeniu z jasnymi, drewnianymi elementami tworzą idealną kompozycję, którą uzupełnia ganek oraz taras wyłożony beżowymi płytkami, a także antracytowy dach pokryty blachą na rąbek. Bryła domu oraz kształt dachu są bardzo nietypowe. Projekt domu z wjazdem od południa posiada garaż jednostanowiskowy. Ciekawym rozwiązaniem jest wiata, która może pełnić funkcję dodatkowego miejsca parkingowego. Można zaaranżować ją również jako przedłużenie zadaszonego tarasu, umożliwiającego odpoczywanie na świeżym powietrzu mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych. To strefa, która da wytchnienie także w upalne dni.

 

powierzchnia użytkowa
189,28 m2
minimalne wymiary działki
27,75 × 20,50 m
powierzchnia zabudowy
161,34 m2
wysokość budynku
8,67 m
kąt nachylenia dachu
40°
Parter
Piętro
Działka
NazwaPowierzchnia
Wiatrołap5,26 m²
Salon58,26 m²
Kuchnia14,86 m²
Spiżarnia3,55 m²
Łazienka4,43 m²
Gabinet8,27 m²
Garaż18,99 m²
Pom tech.7,87 m²
Nazawa Powierzchnia
Komunikacja8,02 m²
Pokój11,67 m²
Pokój11,67 m²
Sypialnia19,58 m²
Garderoba6,25 m²
Łazienka10,60 m²

PROJEKT DOMU Z WJAZDEM OD POŁUDNIA

Niewątpliwym atutem projektu dużego domu – poziomkowy 2 jest naprawdę bardzo duży salon z oknami wychodzącymi na trzy strony świata, dlatego też będzie idealnie doświetlony o każdej porze dnia. Tak dużą przestrzeń możemy dowolnie zaaranżować w zależności od naszych potrzeb i pomysłu. Bezpośrednie wyjście na taras z salonu ułatwi przemieszczanie się. Na dole w dużym domu została uwzględniona ustawna łazienka z kabiną prysznicową, a także otwarta na salon kuchnia. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami takich rozwiązań bez problemu można to pomieszczenie odgrodzić. Praktyczna spiżarnia znajdująca się tuż obok kuchni uczyni życie łatwiejszym i pomoże utrzymać porządek. Posiadając działkę poza miastem docenimy takie rozwiązanie, ponieważ wizyty w sklepie będą mogły być rzadsze.

W projekcie dużego domu uwzględniono także możliwość pracowania w domu – na parterze znajduje się ustawny gabinet. Jednak przestrzeń ta może być dowolnie zaaranżowana i przerobiona nawet na pokój czy garderobę.

Piętro na które prowadzą drewniane schody powinno zadowolić mieszkańców. Oprócz dużej, przestronnej klatki schodowej połączonej z korytarzem znajdują się tu dwa prostokątne pokoje, które są takiej samej wielkości. Uwagę zwraca tu spora sypialnia rodziców, która jest połączona z prywatną, dużą garderobą. Ponadto domownicy ucieszą się z ogromnej łazienki, w której zmieszczą się wszystkie niezbędne sanitaria.

Wiata znajdująca się na zewnątrz łączy garaż oraz pomieszczenie gospodarcze z całym domem.  W domach, które nie są podpiwniczone (co jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym) niezwykle przydatne jest takie pomieszczenie techniczne, które możemy wykorzystać w zależności od naszych potrzeb.

Projekt domu poziomkowy 2 jest naprawdę warty uwagi. Funkcjonalne rozwiązania w nim zastosowane spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającej rodziny.

Chciałbyś, abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę!