Projekt domu STODOŁA

autor projektu:
DOMYwStylu.pl - projekt Jemioła
138.4 m2
4 pokoje
parter
wycena indywidualna
Przedstawiamy nowoczesny projekt domu stodoła – jemioła. Jest to koncepcja nawiązująca do typowego domu wiejskiego. Spodoba się osobom, które poszukują klasyki i prostoty w konstrukcji budynku z oryginalnymi i designerskimi rozwiązaniami. Projekt domu stodoła to propozycja domu parterowego do 150 m kw.
Oszczędna geometria, ciekawe zestawienie kolorów, unikatowe pokrycie elewacji w całości drewnianą, pionową szalówką zapewnia atrakcyjny wygląd kompozycji, którą uzupełnia dwuspadowy dach pokryty blachą na rąbek. Stonowane kolory zastosowane w projekcie domu stodoła zapewnią ponadczasowy wygląd.
powierzchnia użytkowa
138,43 m2
minimalne wymiary działki
26,25 × 18,45 m
powierzchnia zabudowy
183,22 m2
wysokość budynku
7,31 m
kąt nachylenia dachu
40°
Parter
Działka
NazwaPowierzchnia
Wiatrołap2,16 m²
Komunikacja15,17 m²
Salon+aneks kuchenny37,72 m²
Sypialnia13,93 m²
Garderoba2,60 m²
łazienka 5,17 m²
Pokój11,44 m²
Pokój11,36 m²
Łazienka6,51 m²
Wc1,51 m²
Garderoba2,81 m²
Wiatrołap 4,12 m²
Garaż18,23 m²
Kotłownia5,73 m²

NOWOCZESNY PROJEKT DOMU Z GARAŻEM

Nowoczesny projekt domu z garażem skierowany jest do inwestorów, którzy planują swoje życie codzienne na jednej kondygnacji z uwzględnieniem funkcjonalnych rozwiązań. Proponujemy go 3-4 osobowej rodzinie ze względu na ilość pokoi – dwa z nich o niemalże identycznej powierzchni są jak odbicie lustrzane. Bardzo ustawne dzięki temu, że zostały zaprojektowane w kształcie prostokąta. Naprzeciwko nich znajduje się łazienka.  Natomiast trzeci – nieco większy pokój to idealne rozwiązanie w projekcie domu jemioła dla rodziców – połączenie z osobną, drugą, niezależną łazienką oraz garderobą uczyni życie bardziej komfortowym i praktycznym. Bezpośrednie wyjście z sypialni na taras ucieszy miłośników odpoczywania na świeżym powietrzu o poranku. Należy zwrócić uwagę, że w projekcie domu wiejskiego wyżej opisana strefa nocna jest zaprojektowana w jednej części domu, a z strefą dzienną łączy ją długi korytarz. W części przeznaczonej dla odwiedzających domostwo gości zaprojektowano toaletę zlokalizowaną w pobliżu salonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzina będzie miała zapewnioną prywatność i może pozostawić część nocną tylko dla siebie.
Przeszklenia w salonie sprawią, że będzie on dobrze doświetlony. Jest to bardzo przestronne pomieszczenie, połączone z kuchnią. Całość tej powierzchni to prawie 40 m kw, więc będzie to miejsce niezwykle atrakcyjne dla całej rodziny. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń pozwoli na wspólne jedzenie posiłków przy dużym stole oraz wspólny relaks na kanapie przy kominku. W razie potrzeby istnieje możliwość oddzielenia kuchni od salonu, jeśli nie jesteśmy zwolennikami aneksów kuchennych.

PROJEKT DOMU WIEJSKIEGO

Projekt domu z wiatrołapem posiada dwa oddzielne takie pomieszczenia z niezależnymi od siebie wejściami z dwóch stron domu, z czego jedno z nich przebiega przez garaż oraz kotłownię. W zależności od tego czym będziemy ogrzewać nasz dom, to rozwiązanie może być kluczowe przy podejmowaniu decyzji przy realizacji projektu domu z kotłownią na paliwo stałe. Materiał do ogrzewania naszego domu możemy dostarczyć bezpośrednio z garażu do zaprojektowanej obok kotłowni bez konieczności przenoszenia po całym domu peletu, drewna czy innego paliwa stałego. Dodatkowo w kotłowni oprócz składowania paliwa do pieca, możemy trzymać np. kosiarkę, którą bez problemu wystawimy z tyłu domu korzystając z drugiego wyjścia na taras. Projekt domu z garażem jednostanowiskowym uwzględnia miejsce na jedno auto.

PROJEKT DOMU DO 150 M2

Projekt domu stodoła – jemioła skierowany jest do posiadaczy działki prostokątnej, którzy marzą o  średnim, parterowym domu.

Chciałbyś abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę!