Domy Modułowe

Dlaczego warto budować z Hygge Hus?

Jeden wykonawca

Zapewniamy kompleksową obsługę – doradzamy, projektujemy, budujemy od fundamentów po wykończenie wnętrz – nasze doświadczone i sprawdzone ekipy fachowców gwarantują najwyższą jakość na każdym etapie budowy.

Najwyższa jakość

Do budowy naszych domów szkieletowych używamy materiałów najwyższej jakości takich firm jak ISOVER, Fermacell, Rigips, Paroc, Rothoblaas, Dorken, Tyvek, Creaton, Brass, Veka, etc. Kontrola jakości poszczególnych etapów produkcji i budowy sprawia, że nasze domy będą służyć całej Twojej rodzinie przez wiele lat. Elementy konstrukcyjne podlegające obliczeniom statycznym posiadają 30-letnią gwarancję.

Krótki czas budowy

Każdy dom projektujemy w 3d. Dzięki temu w jednym czasie w naszym zakładzie powstają ściany, stropy i dachy a na budowie wykonywane są fundamenty. Montaż budynku trwa kilka dni. Tuż po montażu wstawiane są okna, drzwi i rolety. W kolejnych tygodniach nasze wykwalifikowane i doświadczone ekipy fachowców zajmują się wykończeniem wnętrza Twojego domu. W zależności od wielkości domu cały proces budowy trwa około 3 miesiące.

Gwarancja ceny

Przy podpisaniu umowy dostajesz gwarancję niezmienności ceny Twojego domu. Przejrzyście określamy zakres prac i rodzaj materiałów tak abyś mógł spać spokojnie.

Duża elastyczność i kompleksowa obsługa

Możesz wybrać jeden z naszych gotowych projektów, zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej architekturze. Jeśli jednak żaden z projektów nie spełnia Twoich oczekiwań razem z naszymi architektami zaprojektujemy dom tak aby spełniał Twoje wszystkie potrzeby. Nawet jeśli już dysponujesz projektem w technologii tradycyjnej jesteśmy w stanie dostosować go do naszej technologii tak, abyś mógł cieszyć się mniejszymi kosztami ogrzewania.

Wentylacja mechaniczna w standardzie

Aby zapewnić odpowiednią jakość powietrza, każdy z naszych domów jest wyposażony w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, która zapewnia stałą, kontrolowaną wymianę powietrza niezależną od warunków zewnętrznych. Odzysk ciepła zapewnia realne oszczędności na ogrzewaniu a zewnętrzne nawiewane powietrze do pomieszczeń jest filtrowane i wstępnie podgrzewane. Oznacza to, że nawet przy dużych mrozach na zewnątrz nawiewane powietrze ma zawsze dodatnią temperaturę i nie wychładza pomieszczeń tak jak otwieranie okien.

Szczelność budynku

Każdy budynek poddajemy kontroli szczelności (bloower door test), diagnozujemy i usuwamy potencjalne miejsca niekontrolowanych przecieków powietrza przez przegrody budynku. Poprawia to energooszczędność budynku i zapewnia przyjazny mikroklimat w domu.

Twój dom
nowoczeny dom skandynawski
Technologia szkieletowa jest od dziesiątek lat stosowana i sprawdzona w ciężkich skandynawskich warunkach. Dzięki zastosowaniu odpowiednich warstw w przegrodach, dom jest szczelny jak termos. Większa ilość izolacji w ścianach i dachu w połączeniu z rekuperacją pozwala zaoszczędzić 40-70% kosztów ogrzewania w porównaniu z budynkiem w technologii tradycyjnej o porównywalnym koszcie budowy.
szybko
Budowa domów skandynawskich
w 3 miesiące
Dzięki właściwej organizacji pracy możemy połączyć w jednym czasie: prefabrykacje elementów w fabryce z robotami ziemnymi i posadowieniem fundamentów na placu budowy. Średni czas montażu na placu budowy to 2-4 dni. Krótki czas budowy i przewidywalny koszt inwestycji to oszczędność czasu i pieniędzy.

DOMY MODUŁOWE CAŁOROCZNE

Odpowiednio zaprojektowane i obliczone warstwy przegród Twojego domu sprawiają, że dom nie nagrzewa się latem a straty energii zimą są minimalne. Poniżej prezentujemy trzy proponowane standardy domów. Różnią się one przede wszystkim zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania. Sam możesz zdecydować, czy chcesz ponieść nieco większe nakłady na budowę, aby cieszyć się z mniejszych kosztów ogrzewania w przyszłości.


Optimum

Comfort

Premium
Ściany zewnętrzne U < 0,20 W/m2K (17 cm wełny) U < 0,14 W/m2K (20 cm wełny) U < 0,13 W/m2K (35 cm wełny)
Dach U < 0,15 W/m2K (25 cm wełny) U < 0,14 W/m2K (32 cm wełny) U < 0,13 W/m2K (30 cm wełny)
Elewacja zewnętrzna lekko mokra lekko mokra lub wentylowana wentylowana - łupek, płyt Equiton lub Cembrit
Podłoga na gruncie U < 0,30 W/m2K U < 0,20 W/m2K U < 0,15 W/m2K
Strop nad parterem bez posadzki betonowej dociążony posadzką betonową dociążony posadzką betonową
Podwyższona wysokość kondygnacji
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem
Pokrycie dachu dachówka betonowa dachówka ceramiczna dachówka płaska lub łupek naturalny
Stolarka okienna PCV U<1,10 W/m2K PCV U<0,90 W/m2K aluminiowe lub drewniane U<0,80 W/m2K
Drzwi zewnętrzne stalowe z ościeżnica aluminiową stalowe Termo z ościeżnicą aluminiową aluminiowe z ościeżnicą aluminiową TERMO
Inteligentna instalacja elektryczna
5 punktów 20 punktów
Ogrzewanie podłogowe na parterze i grzejniki na piętrze podłogowe podłogowe z inteligentnym sterowaniem
Schody wewnętrzne brak drewniane z balustradą drewnianą drewniane z balustradą szklaną
szpachlowanie ścian - klasa Q2
Test szczelności budynku n50 < 1,5 n50 < 1,0 n50 < 0,8