Budowa Domu

Zakup

Koszt budowy domu

Decyzja o budowie domu to bardzo ważny moment w Twoim życiu. Zadbamy o to, aby był to wyjątkowy rozdział w scenariuszu Twojej egzystencji, a nie zapisane strony, które zechcesz wyrwać i zapomnieć przez niepotrzebny stres. Jesteśmy po to, aby te chwile były szansą na coś wyjątkowego, a nie okresem, który będzie spędzał Ci sen z powiek.

Wysłuchamy Twoich potrzeb i fachowo doradzimy jaki dom będzie najlepszy dla Ciebie i Twojej Rodziny. Postaramy się stworzyć inwestycję, która sprosta potrzebom wszystkich domowników, a jednocześnie w rozsądny sposób uwzględni przewidziany przez Ciebie budżet.

Co najważniejsze – obdarzając nas zaufaniem, otrzymujesz od nas prezent w postaci gwarancji  niezmiennej ceny, którą akceptujesz podczas podpisania umowy na budowę domu jednorodzinnego. Z nami możesz mieć pewność, że nie zaskoczą Cię niespodziewane wydatki, co bardzo często zdarza się podczas budowy systemem gospodarczym.

Zajmujemy się kompleksową obsługą zarówno w kwestii dokumentacji jak i opcją domu pod klucz. Zależy nam, aby odbiór domu po budowie był satysfakcjonujący zarówno dla Ciebie jak i dla nas. Najważniejsze jest jednak dla nas tworzenie inwestycji z pasji i zrealizowanie Twoich marzeń, tak aby każdy dom szkieletowy, który zrealizujemy był po brzegi wypełniony hygge. Dążymy to tego, aby stworzyć Ci dom w stylu skandynawskim do którego zechcesz codziennie wracać.

Powierzając nam wykonanie domu w konstrukcji szkieletowej możesz mieć pewność, że będzie on wykonany precyzyjnie. Postawimy Ci solidną i trwałą konstrukcję odporną na wszelkie warunki atmosferyczne, a jeśli zechcesz wykończymy także wnętrza, aby były przytulne i komfortowe.

Projektowanie

Budowa domu jednorodzinnego

Budowa domu jednorodzinnego zaczyna się od pomysłu, a jednym z najważniejszych etapów jest przelanie wizji, a także marzeń na papier. To w momencie projektowania należy ustalić do jakiego efektu końcowego dążymy. Idealna koncepcja musi uwzględniać potrzeby wszystkich domowników.

Na naszej stronie znajdziesz kilka różnych propozycji domów szkieletowych jakie jesteśmy w stanie dla Ciebie zrealizować. Ponadto możemy dostosować także Twój projekt i zaadaptować go pod technologię szkieletową. Jeśli jednak nie potrafisz zdecydować się na żadną gotową koncepcję – o nic się nie martw. Nasi doświadczeni projektanci, z którymi współpracujemy cierpliwie wysłuchają Twoich potrzeb, abyśmy mogli wybudować Ci dom Twoich marzeń.

Na tym etapie pomożemy Ci również wybrać standard energetyczny domu szkieletowego uwzględniając wyższe koszty inwestycji, a także przyszłych kosztów ogrzewania budynku.

Stawiamy na to, aby Twój dom był energooszczędny i funkcjonalny. W momencie projektowania przygotowujemy model Twojego domu w 3D oraz dokumentację warsztatową, aby elementy wykonane w fabryce idealnie do siebie pasowały podczas montażu na wcześniej przygotowanych fundamentach. Daje to nam pewność, że odbiór domu po budowie nie będzie przykrą niespodzianką, a zwieńczeniem naszej pracy.

W naszej ofercie oprócz realizacji inwestycji znajdziesz budowę domu pod klucz, a także pomoc z załatwieniu formalności. Tak naprawdę Twoje działania mogą ograniczyć się do spotkania z nami, podpisania umowy z akceptacją warunków, a na końcu do odebrania kluczy. 🙂

Produkcja

Budowa domów szkieletowych

Cechą charakterystyczną domów modułowych, która wyróżnia je od tych tradycyjnych jest etap produkcji, a mianowicie to gdzie one powstają. Wszystkie elementy konstrukcyjne są produkowane w fabryce na podstawie modelu domu w 3D, a także dokumentacji warsztatowej. Cały proces budowy jest kontrolowany przez naszą wykwalifikowaną kadrę, aby każdy z elementów był wykonany starannie, a podczas montażu wszystko do siebie idealnie pasowało. Jest to etap na którym dokładamy wszelkich starań, aby cała konstrukcja była precyzyjna i dokładna, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że popełnienie błędu w tym momencie procesu przekreśli szansę na zrealizowanie Twoich marzeń.

Co jest bardzo istotne ? Cały proces produkcji i wszystkie pozostałe prace odbywają się pod dachem, dlatego też czas realizacji oraz tempo budowy domu szkieletowego nie jest zależne od warunków atmosferycznych i pory roku.

Zawsze korzystamy z materiałów najwyższej jakości – wybieramy wiodących producentów i ich najlepsze rozwiązania. Do produkcji domów szkieletowych wykorzystujemy drewno lite i KVH klasy C24 pochodzące ze Skandynawii, które jest czterokrotnie strugane, dzięki czemu jest o wiele lepsze niż to z tartaku. Jesteśmy w stanie osiągnąć każdą klasę ognioodporności.

Zależy nam, aby zaufanie, którym nas obdarzyłeś nie skończyło się w momencie przekazania kluczy do Twojego wymarzonego domu. Zadbamy o to, abyś miał pewność, że dom przez nas zrealizowany jest solidny i posłuży Tobie oraz Twojej Rodzinie przez wiele lat. Bierzemy za to pełną odpowiedzialność.

Montaż

Budowa domu

Jest to etap, który w całym procesie budowy domu jednorodzinnego z pewnością trwa najkrócej. Zazwyczaj na montaż poświęca się od 1 do 3 dni. Wyprodukowane w fabryce elementy domu szkieletowego dostarczamy na plac budowy czyli na Twoją działkę. Gotowe ściany, strop oraz dach składamy w szkieletową bryłę, którą montujemy na przygotowanych wcześniej fundamentach. Twój dom ‘’wyrośnie’’ w mgnieniu oka 🙂

Niezwykle istotne jest to, że po około 3 dniach Twój dom jest już w pełni docieplony i nie straszne są mu niesprzyjające warunki atmosferyczne, ponieważ dostarczone przez nas ściany są w systemie panelowym – wypełnione wełną mineralną, uzbrojone w poszycie, a także w folię paroizolacyjną i przygotowane pod wykonanie wcześniej zaplanowanej instalacji. Dbamy o to, aby była zapewniona dobra przepuszczalność powietrza i możliwość ‘’oddychania’’ budynku już od początku montażu.

Następnie Twój dom zostaje z zewnątrz zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych (szczególnie deszczu) i rozpoczynamy pokrycie dachu, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, a także wykończenie elewacji.

Dużą zaletą budowy domu jednorodzinnego w konstrukcji szkieletowej drewnianej jest czas realizacji, który naprawdę mieści się w okresie 3-4 miesięcy. Niewątpliwym atutem jest możliwość montażu i pracy niezależnie od pory roku. Ponadto koszt budowy skandynawskiego jest porównywalny do ceny domu budowanego w technologii tradycyjnej – zwłaszcza biorąc pod uwagę jak wiele czasu udaje się nam zaoszczędzić decydując się na taką realizację.

Wykończenie

Dom pod klucz

Po bardzo szybkim zmontowaniu budynku na placu budowy zajmujemy się pracami wykończeniowymi wewnątrz domu, a także rozprowadzeniem instalacji (których rozplanowanie jest już na etapie produkcji), wykonaniem tynków gipsowo-kartonowych, uszczelnieniem domu. Na sam koniec wykonujemy test szczelności budynku, aby zapobiec niekontrolowanym przeciekom powietrza – bloower door test, więc nie musisz martwić się, że w Twoim domu będzie zimno.

Równorzędną kwestią z postawieniem wytrzymałego domu z solidnymi fundamentami, a także filarami i z trwałą konstrukcją jest wykończenie wnętrz, a tym samym nadanie duszy dla naszego mieszkania.  Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń sprawi, że w Twoim wymarzonym gniazdku zagości HYGGE czyli komfort, ciepło i równowaga. Powierz nam zbudowanie Ci domu skandynawskiego pod klucz, a my z największą przyjemnością i starannością zajmiemy się pracami wykończeniowymi, aby Twój dom był przytulny i nastrojowy.  Pozwoli to zdjąć z Ciebie ciężar koordynowania działania poszczególnych ekip remontowych. Kluczowy jest czas, który możesz zaoszczędzić i zająć się tym, co sprawia Ci radość. Współpracujemy z doświadczonymi architektami, którzy z największym zaangażowaniem zrealizują wizję wnętrz o których marzysz i zaaranżują przestrzeń tak, aby była wykorzystana w jak najbardziej funkcjonalny sposób. Jeśli jednak chcesz wykonać wszystko samodzielnie – nie ma problemu. Możemy zrealizować Twoją inwestycję do stanu jaki wspólnie ustalimy – od stanu surowego do stanu pod klucz.

Przekazanie

Odbiór domu po budowie

Po zakończeniu prac zapraszamy Cię na teren inwestycji na przekazanie Ci kluczy do Twojego gotowego domu. Wspólnie sprawdzamy czy efekt końcowy jest dla Ciebie zadowalający.

I tak naprawdę to już wszystko! Twój energooszczędny dom szkieletowy jest już gotowy, a Ty z pełnym przekonaniem możesz powiedzieć, że nie jesteś wykończony żmudnym procesem budowy, ponieważ zleciłeś to firmie Hygge Hus.

Cały proces może potrwać tak naprawdę tylko trzy miesiące od dnia rozpoczęcia budowy, abyś mógł cieszyć się z ukończonej realizacji. Brzmi nierealnie? Musisz się przekonać. Gwarantujemy Ci z własnego doświadczenia i inwestorów, którzy zlecili nam budowę swojego domu, że czas jest naprawdę niezwykle istotny w tej kwestii. Przede wszystkim możesz szybko wprowadzić się do swojego domu, ale ważniejszym aspektem jest to, ile swojego czasu zaoszczędzisz unikając wielomiesięcznego ‘’nadzorowania’’ działań przy powstawaniu inwestycji.

Najważniejsze dla nas jest Twoje zadowolenie. Dołożymy wszelkich starań, aby cały proces budowy Twojej wymarzonej inwestycji przebiegł nie tylko bezstresowo, ale profesjonalnie. Zależy nam, aby nasz wspólnie postawiony cel jakim jest spełnienie Twoich marzeń o własnym domu był zrealizowany w pełni profesjonalnie i abyś nigdy nie pożałował, że obdarzyłeś nas zaufaniem.

Pamiętaj, że cena nigdy nie ulegnie zmianie od dnia podpisania umowy, więc nie zostaniesz narażony na ukryte koszty. Po zatwierdzeniu kosztorysu gwarantujemy, że zrealizujemy Twoją inwestycję za umówioną cenę.

Gwarancja

Gwarancja na dom od dewelopera

Decydując się na zrealizowanie Twojego pomysłu z firmą Hygge Hus musisz pamiętać o zabezpieczeniu jakie od nas otrzymujesz. Dajemy Ci 30 lat gwarancji na konstrukcję budynku, dlatego też możesz spać spokojnie. Twój dom jest nie tylko komfortowy, ale przede wszystkim solidny i bezpieczny.

Mamy pewność, że zrealizowana przez nas inwestycja spełni Twoje oczekiwania, a dzięki dyfuzyjnie otwartym ścianom udzielona przez nas gwarancja jest jak najbardziej uzasadniona. Ponadto zapewniamy szczelny montaż okien i udzielamy Ci nawet 10 lat gwarancji od producenta.

Na wszystkie pozostałe prace wykonane przez naszą firmę udzielamy Ci 2 lata gwarancji oraz na wszystkie użyte materiały i urządzenia masz gwarancję udzieloną od producenta. Wszystkie produkty jakich używamy są najwyższej jakości i posiadają atest. Korzystamy tylko z renomowanych marek, abyś w pełni mógł cieszyć się ze swojego nowego domu i abyś miał pewność, że Twoje pieniądze zostały dobrze zainwestowane.

Gwarantujemy Ci również, że dzięki zastosowanej przez nas technologii koszty ogrzewania budynku będą zdecydowanie niższe niż w przypadku domów w technologii tradycyjnej. Dodatkowo wszystkie inwestycje realizujemy z zastosowaniem wentylacji mechanicznej czyli rekuperacji, więc możesz mieć pewność, że koszt ogrzewania domu ulegnie zmniejszeniu nawet o 50%.

Nie zapomnij również o gwarancji ceny – ona nigdy nie ulegnie zmianie od dnia podpisania umowy. Ale najważniejsze jest to, że z nami masz gwarancję satysfakcji na wiele długich lat.