Filozofia hygge w Twoim wnętrzu. Domki hygge – HyggeHus

Czym jest hygge?

Hygge to kubek ciepłej herbaty przy kominku, to jesienny spacer wśród spadających liści, to pyszny posiłek w gronie przyjaciół albo wspólna zabawa z dziećmi...

… Często nie przywiązujemy wagi do takich chwil, ale to dzięki nim czujemy się szczęśliwi i spełnieni, dlatego warto codziennie je celebrować i czerpać z nich radość.

Hus to po skandynawsku dom. Dom, w którym panują bezpieczeństwo, miłość i kreatywność. To miejsce, które daje nam komfort i prywatność. To miejsce, do którego chcesz codziennie wracać.
"

„Estetyka jest tym,co łechce zmysły i cieszy oko. W domu, który nam się podoba, czujemy się świetnie i tym łatwiej dbamy o własne rzeczy. Estetyka to przyjemność i zmysłowość, które nadają wyjątkowy charakter naszemu otoczeniu.”

 

Marie Tourell Søderberg
z książki Hygge. Duńska sztuka szczęścia

hygge

“Wspólnota rodzinna pomaga zrozumieć, czym jest HYGGE w swojej najbardziej podstawowej formie. Kiedy mówimy o HYGGE odwołujemy się do koncepcji domu i rodziny”

 

Jeppe Trolle Linnet

hygge przedpokój
hygge spokoj salon

dom hygge

Pozwól nam zrealizować Twoje marzenie o budowie własnego domu, a my dołożymy wszelkich starań aby nie zabrakło w nim hygge…

hygge – co to znaczy?

“Sytuacja określana mianem hygge to stan przyjemnego bycia i bezpieczeństwa, któremu towarzyszą zrelaksowany umysł i otwarta radość z możliwości doświadczania tych wszystkich małych przyjemności. Jest to stan, który najczęściej osiągamy w domowych warunkach w towarzystwie najbliższych członków naszej rodziny.”

Judith Friedman Hansen

hygge salon
hygge kuchnia

hygge domki

Zdrowy i bezpieczny dom jest kluczem do osiągnięcia harmonii i codziennego szczęścia, co charakteryzuje koncepcję hygge. Nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie, które przywieźliśmy od naszych skandynawskich sąsiadów, pozwoli nam zrealizować Twoje marzenia o własnym domu z drewna. W swojej ofercie mamy gotowe projekty domów prefabrykowanych. Możesz także zlecić nam budowę domu szkieletowego według własnego projektu, który jesteśmy w stanie dostosować do naszej technologii.

"
HYGGE jest alternatywą dla szybkiego życia i ciągłej pogoni za sukcesem.
Chodzi o to, by czasem się zatrzymać.

Musimy pamiętać, że na dom składają się nie tylko cztery ściany, ale przede wszystkim domownicy i atmosfera, którą między sobą współtworzą. Dbanie o utrzymanie ciepła domowego ogniska powierza się całej Rodzinie, jednak zdecydowanie łatwiej jest podsycać już rozpalony płomień w hygge hus, aniżeli rozpalać go w surowym, szarym, chłodnym domu. Idealną receptą, aby pomóc w wykreowaniu przytulnego i harmonijnego gniazdka jest dodanie do jego wnętrza wszystkich składników hygge w odpowiednich proporcjach.

koci spokoj
sypialnia w stylu skandynawskim

salon hygge

Są takie miejsca w domu, w których spędzamy z Rodziną najwięcej czasu i celebrujemy wspólnie wolny czas. Taką bezpieczną ostoją i przystanią bez wątpienia powinien być salon hygge – przytulny, odpowiedni doświetlony, przestronny, a także pozwalający wypocząć po ciężkim dniu. Powinno to być miejsce, które zgromadzi na kanapie wszystkich domowników albo w zimowe dni da możliwość ogrzania się przy kominku. Salon, w którym każdy kąt wypełni hygge, pozwoli nieco zwolnić, zatrzymać się i spędzić czas z najbliższymi.

Idea hygge domków jest zaczerpnięta od naszych skandynawskich sąsiadów, którzy żyją w chłodnym i surowym klimacie, a ich domostwa są raczej proste architektonicznie. Mimo to ogromną uwagę przykładają do solidnej konstrukcji, a także detali, które uzupełnią prosty, bez przepychu salon – hygge, a także inne pomieszczenia ich wymarzonego domu. Dążą do tego, aby wszystkie dodatki były w stonowanych kolorach, ale nadawały wnętrzu charakteru i pozwalały tworzyć bezpieczną oazę dla każdego z domowników.

norweski chillout
parapet w stylu skandynawskim

Czym jeszcze jest hygge ? Tak naprawdę brakuje jednoznacznej definicji, która mogłaby konkretnie opisać znaczenie tego słowa. Niezaprzeczalnie jednak każdy z nas powinien dążyć do tego, aby to właśnie hygge w nim górowało. Niech gniazdko, które uwijemy (choć trafniej byłoby – postawimy w konstrukcji szkieletowej drewnianej 🙂 ) po brzegi wypełniają pozytywne, ciepłe uczucia. Zadbajmy, aby nasz hygge hus, w który niejednokrotnie inwestujemy dorobek całego życia był uwiecznieniem ciężkiej pracy i nagrodą dla nas samych.

Hygge na co dzień

@hyggehus