Dom parterowy

autor projektu:
DOMYwStylu.pl - projekt Decyma 10
97.4 m2
4 pokoje
wycena indywidualna

PROJEKT DOMU W ATRAKCYJNEJ CENIE

Prezentujemy gotowy projekt domu decyma 10. Jest to propozycja niewielkiego domu parterowego, który bez wątpienia zapewni komfortową i wygodną egzystencję 4-osobowej rodzinie. Jest to projekt domu taniego w budowie, dlatego warto zwrócić na niego uwagę posiadając określony budżet.
Charakterystyczna kolorystyka dla skandynawskich realizacji to antracytowy, kopertowy dach pokrywający zwartą bryłę budynku. Jasna elewacja została wzbogacona mocnym i widocznym akcentem w postaci drewnianej szalówki, która sprawia, że projekt domu decyma 10 jest niezwykle szykowny. Stolarka drzwiowa i okienna pasuje kolorystycznie do całości kompozycji i jest w kolorze pokrycia dachowego.

powierzchnia użytkowa
97,37 m2
minimalne wymiary działki
20,54 x 18,64 m
powierzchnia zabudowy
127,49 m2
wysokość budynku
6,68 m
kąt nachylenia dachu
30°
Parter
Działka
NazwaPowierzchnia
Wiatrołap 3,27 m²
Pom. tech. 3,44 m²
Holl 8,25 m²
Garderoba1,07 m²
Kuchnia6,87 m²
Spiżarnia1,14 m²
Salon28,79 m²
Pokój11,71 m²
Sypialnia15,70 m²
Pokój11,20 m²
Łazienka5,93 m²

DOM NOWOCZESNY 4 OSOBOWY

Projekt domu parterowego posiada 4 pokoje, a strefa nocna i dzienna zostały rozmieszczone po przeciwległych stronach domu. Na strefę dzienną składa się duży, przestronny salon z kominkiem. Pamiętano tu, aby zaprojektować bezpośrednie wyjście na taras, aby rodzina czy też goście bez problemu mogli przenieść się na zewnątrz budynku bez konieczności przechodzenia przez cały dom. Tuż obok sporego okna znajduje się jadalnia z miejscem na duży stół. Cała przestrzeń jest odpowiednio doświetlona dzięki oknom umieszczonym w newralgicznych miejscach.

Warto zaznaczyć, że tuż obok otwartej kuchni pomyślano również o funkcjonalnej spiżarni, która jest niezwykle przydatna, zwłaszcza, gdy planujemy osiedlić się za miastem i zdecydujemy się robić rzadziej, ale większe zakupy dla całej rodziny.

Do części nocnej prowadzi nas długi korytarz, gdzie we wnęce zaplanowano miejsce na garderobę albo inne pomieszczenie. Na tę strefę składają się trzy ustawne i przemyślane sypialnie z miejscami na łóżka i zabudowę i biurka dla dzieci, a także dość duża rodzinna łazienka ze wszystkimi niezbędnymi urządzeniami sanitarnymi. Znajduje się ona we właściwym miejscu, bo tak naprawdę praktycznie w tej samej odległości od wszystkich pokoi. Dodatkowo w dwóch sypialniach podobnie jak w salonie znajdują się niezależne wyjścia na szeroki taras od strony ogrodu. Celowo taras ujęty w projekcie domu decyma 10 jest o tak dużej powierzchni, aby podnieść komfort domowników i aby zapewnić im miejsce do wygodnego i kompleksowego wypoczynku.

Wejście do budynku znajduje się przez wiatrołap, który prowadzi do pozostałej części domu i kotłowni. Wbrew pozorom to dość istotne pomieszczenie w domu jednorodzinnym, ponieważ często piec umieszcza się w wiatrołapie lub w łazience. O ile jest to rozwiązanie przemyślane w przypadku ogrzewania na np. gaz, o tyle robi się problemowe w przypadku ogrzewania na paliwo stałe np. drewno. Dlatego warto zainwestować dom z oddzielnym pomieszczeniem technicznym, gdzie znajdzie się miejsce nie tylko na sam piec, ale również na opał czy inne potrzebne, ale rzadziej używane przedmioty.

Dom parterowy posiadający 4 pokoje należy do domów nowoczesnych i wyjątkowych. Mimo iż cechuje go prostota i minimalizm, to z pewnością będzie zauważany przez przechodniów i zdecydowanie będzie cieszył przez wiele lat samych inwestorów.

Chciałbyś, abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę!