Mały dom parterowy

autor projektu:
DOMYwStylu.pl - projekt Imbir 4
50.2 m2
2 pokoje
wycena indywidualna

PROJEKT DOMU 50m2

Przedstawiamy mały dom parterowy – projekt domu Imbir 4 – bardzo funkcjonalny i o współczesnym wyglądzie, a także o naprawdę przemyślanym wnętrzu. Jego kompaktowy kształt i prosta bryła, która została pokryta dwuspadowym dachem zapewni, iż realizacja będzie ekonomiczna nie tylko w budowie, ale także i przez cały okres eksploatacji budynku. Całość kompozycji jest klasyczna, a minimalistyczne wykończenia podkreślają tradycyjny charakter budynku. Warto zwrócić uwagę na detale, które przykuwają uwagę, a mianowicie na antracytową, płaską dachówkę i drzwi w tym samym kolorze. Szyku tej propozycji dodaje drewniana okładzina w kolorze naturalnego drzewa do której została dopasowana również stolarka okienna.

powierzchnia użytkowa
50,24 m2
minimalne wymiary działki
16,25 x 17,25 m
powierzchnia zabudowy
68,06 m2
wysokość budynku
6,15 m
kąt nachylenia dachu
30°
Parter
Działka
NazwaPowierzchnia
Wiatrołap3,39 m²
Pom. tech.3,54 m²
Holl3,73 m²
Łazienka5,47 m²
Kuchnia7,40 m²
Salon16,53 m²
Sypialnia10,06 m²

DOM EKONOMICZNY W BUDOWIE

Ten dom ekonomiczny w budowie z uwagi na swoje wymiary proponujemy parom bez dzieci albo małej rodzinie. Projekt ten powinien spotkać się z zainteresowaniem także osób starszych, które odchowały już  swoje dzieci i nie potrzebują dużej przestrzeni do życia codziennego. Dużym plusem w tej sytuacji jest jedna kondygnacja i brak schodów.

Jest to projekt domu 50 m kw, który posiada wiele funkcjonalnych rozwiązań i mimo małego metrażu zapewni mieszkańcom poczucie komfortu i spokoju.

Jest to propozycja małego domu parterowego idealnie dostosowanego do kwadratowej działki.  Jej minimalne wymagane wymiary to 16,25 x 17,25.

Wnętrze jest pomysłowe i dobrze rozplanowane. Niewielkie schodki wejściowe prowadzą nas do wiatrołapu, który zapewni nam zatrzymanie zimnego powietrza w tym miejscu, zanim przemieścimy się w dalsze rejony naszego domu 50 m kw. Tuż obok znajduje się kotłownia z miejscem przygotowanym pod piec. Dzięki temu nie będziemy musieli dźwigać paliwa, którym zdecydujemy się ogrzewać nasz budynek np. drewna po całym domu. Jest to pomieszczenie techniczne, które może posłużyć jako pralnia czy schowek. Za drzwiami wiatrołapu znajduje się korytarz, który prowadzi do reszty pomieszczeń. Znajduje się tam ustawna sypialnia z przygotowaną wnęką pod zabudowę, a także miejsce na duże łóżko. W bliskiej odległości została zaplanowana łazienka ze wszystkimi urządzeniami sanitarnymi. W projekcie domu imbir 4 zaproponowano rogową wannę, jednak bez problemu zmieści się tam kabina prysznicowa – w zależności od preferencji nowych właścicieli. W dalszej części domu kwadratowego na planie kwadratu znajduje się przestronny, duży salon – idealnie doświetlony z dużym oknem, a także drzwiami wyjściowymi na taras. W salonie znajduje się kominek, którego płomień możemy obserwować z rogowej kanapy. Blask ognia będzie pięknie odbijał się wieczorem w drzwiach, które znajdują się naprzeciwko niego. Z salonem połączony jest aneks kuchenny. Dla zwolenników zamkniętej kuchni nie będzie problemem, aby tę część lokalu oddzielić i zamknąć na resztę przestrzeni.

Ten mały dom parterowy mimo swoich niewielkich rozmiarów z pewnością zadowoli osoby, które poszukują oszczędności i ekonomicznych rozwiązań. Odnajdą tu na pewno spokój i będą napawać się własną przestrzenią, ciesząc się urokami życia na prywatnym tarasie.

Chciałbyś, abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę!