Projekt domu do 125 m2

autor projektu:
DOMYwStylu.pl - projekt Koliber 2
111.4 m2
4 pokoje
wycena indywidualna

DOM Z OGRZEWANIEM GAZOWYM

Przedstawiamy projekt domu koliber 2. Marzenie o posiadaniu takiego domu spełnią posiadacze prostokątnej, ale za to wąskiej działki o minimalnych wymiarach 13,65×22,44. Kierujemy go do rodzin składających się z 4 osób, aby każdy mógł egzystować spokojnie i komfortowo posiadając swój ‘’własny kąt’’. W projekcie domu z użytkowym poddaszem uwagę z zewnątrz przyciąga połączenie białej elewacji z dużym dodatkiem jasnej, drewnianej szalówki. Jest to idealne połączenie, które dodaje całości kompozycji bardzo dużej elegancji i nowoczesności. Wszystko wspaniale współgra ze stolarką wykończoną okleiną imitującą drewno.

MTM 6 to  dom z użytkowym poddaszem idealny dla 4-osobowej rodziny. Bryłę budynku rozplanowano na rzucie prostokąta i przykryto dwuspadowym dachem. Elewacja wykończona została w nowoczesnym stylu, wykorzystano jasne, pastelowe kolory. Obok białego tynku pojawiła szalówka w kolorze naturalnego drewna, która pięknie współgra z drewnianą stolarką. Taras wykończony został płytkami w beżowym kolorze, a na balkonie pojawiły się aluminiowe balustrady.

powierzchnia użytkowa
111,44 m2
minimalne wymiary działki
13,65 × 22,44 m
powierzchnia zabudowy
82,75 m2
wysokość budynku
7,92 m
kąt nachylenia dachu
37°
Parter
Piętro
Działka
NazwaPowierzchnia
Wiatrołap4,94 m²
Holl6,81 m²
Pom. tech.4,81 m²
Schowek1,53 m²
Łazienka4,49 m²
Kuchnia4,13 m²
Salon26,68 m²
Nazawa Powierzchnia
Komunikacja10,27 m²
Sypialnia12,77 m²
Łazienka5,16 m²
Pokój11,26 m²
Pokój13,52 m²
Garderoba1,07 m²

DOM NA WĄSKĄ DZIAŁKĘ

Powierzchnia domu na wąską działkę wynosi 111,44 m kw, więc jest to projekt domu średniego, choć wydaje się zdecydowanie większy niż jest w rzeczywistości. Dzieje się to za sprawą prostej bryły pokrytej dwuspadowym dachem rozplanowanej na rzucie prostokąta. Wejście do domu znajduje się przez wiatrołap do którego prowadzą schodki wyłożone jasnymi płytkami ceramicznymi. Zanim jednak znajdziemy się w środku, naszą uwagę powinna zwrócić unikatowa strefa – zadaszony zewnętrzny przedsionek, który niemalże w całości pokryty jest drewnianą szalówką. Pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale praktyczną, aby schować coś ‘’pod daszek’’

Parter domu wyróżnia schowek do dowolnej aranżacji zlokalizowany tuż przy schodach – mogący pełnić funkcję pomieszczenia gospodarczego lub garderoby. Długi korytarz prowadzi nas kolejno do prawie 5 m kw łazienki, częściowo otwartej kuchni oraz do przestronnego salonu z bezpośrednim wyjściem na taras. Ciekawym rozwiązaniem jest kominek znajdujący się na środku, który uprzyjemni odpoczywanie w salonie zimową porą. Poza zestawem wypoczynkowym i miejscem przygotowanym pod sprzęt elektroniczny pomiędzy salonem a kuchnią został usytuowany stół. Na pierwsze piętro poprowadzą nas schody, które zostaną zabezpieczone balustradą. Znajdują się tam trzy ustawne sypialnie, a jedna z nich posiada wyjście bezpośrednio na duży, prostokątny balkon wykończony aluminiowymi detalami. Każdy z pokoi bez problemu umeblujemy wykorzystując ich prosty kształt, ale w projekcie domu na wąską działkę nie zapomniano także o jednej, wspólnej garderobie. Ponadto łazienka oraz jeden z pokoi doświetlą okna dachowe, które dodadzą pomieszczeniom oryginalnego wyglądu. Podobnie jak na parterze znajduje się tu długi korytarz. Łazienka również jest zbliżona metrażem do tej na dole. Została tu wydzielona pralnia, co pozwoli utrzymać większy porządek.

Z tyłu domu znajduje się taras, który został wykończony podobnie jak schodki z przodu domu w beżowym kolorze. Dzięki temu kompozycja jest spójna i ponadczasowa. Przestronna strefa przeznaczona do relaksu jest częściowo zadaszona tuż pod balkonem i pozwoli znaleźć nieco cienia w upalne dni.

Projekt domu koliber 2 to przykład domu z ogrzewaniem gazowym, co jest ekonomicznym rozwiązaniem. Ponadto dzięki zastosowanej rekuperacji, koszt ogrzewania będzie naprawdę bardzo niski. Dom w pastelowych kolorach przypadnie do gustu osobom, które posiadają lub planują zakupić wąską działkę, ale zależy im, aby dom miał optymalną wielkość i był idealny dla 4-osobowej rodziny.

Chciałbyś, abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę!