Projekt domu z tradycją

autor projektu:
DOMYwStylu.pl - projekt Ceres
110.6 m2
4 pokoje
z poddaszem
wycena indywidualna

PROJEKT DOMU ENERGOOSZCZĘDNEGO 

Propozycja projektu domu ceres, którą przedstawiamy poniżej jest skierowana do 3-4 osobowej rodziny. Metraż, który delikatnie przekracza 100 m kw sprawi, że domownicy będą chętnie wracać do swojego gniazdka, odnajdując tu komfort i poczucie optymalnej przestrzeni. Ponadto projekt domu jednorodzinnego nie nadużyje za bardzo budżetu i możliwości finansowych rodziny nie tylko przy wnoszeniu budynku, a przede wszystkim przy późniejszej eksploatacji. Jest to projekt domu energooszczędnego. Należy zwrócić tu uwagę na zwartą bryłę budynku, a także na dwuspadowy dach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy mieć pewność, że koszt budowy będzie możliwie niski, a użytkowanie takiego domu pozytywnie zaskoczy kosztami ogrzewania.

powierzchnia użytkowa
110,61 m2
minimalne wymiary działki
17,90 × 18,65 m
powierzchnia zabudowy
90,54 m2
wysokość budynku
8,63 m
kąt nachylenia dachu
40°
Parter
Piętro
Działka
NazwaPowierzchnia
Wiatrołap3,46 m²
Holl4,61 m²
Salon26,42 m²
Kuchnia8,98 m²
Spiżarnia2,66 m²
Komunikacja3,49 m²
Pom. tech.6,86 m²
Nazawa Powierzchnia
Holl7,40 m²
Sypialnia13,55 m²
Pokój11,01 m²
Garderoba2,79 m²
Pokój10,08 m²
Łazienka5,99 m²

PROJEKT DOMU CERES

Mimo, że jest to projekt domu z tradycją i z pozoru mógłby wydawać się bardzo prosty to tak naprawdę zastosowano w nim bardzo unikalne rozwiązania, które przyciągną wzrok niejednego zaciekawionego przechodnia. Jasna elewacja wykończona białym silikonowym tynkiem została obłożona miejscowo drewnianą okładziną. Idealnie komponuje się to z grafitową stolarką okienną i drzwiową, a także z dachem pokrytym blachą na rąbek w kolorze antracytowym. Wyeksponowany podcień wejściowy, który pełni praktyczną funkcję zadaszenia jest niewątpliwie ogromnym atutem całości kompozycji.

Projekt domu z użytkowym poddaszem posiada funkcjonalne rozwiązania, które powinien posiadać każdy przemyślany projekt domu, aby życie domowników było łatwiejsze, a co najważniejsze przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Strefa dzienna znajdująca się na parterze to przede wszystkim duży, przeszklony salon, w którym spędzimy miło czas nie tylko w rodzinnym gronie, ale zjemy wspólnie posiłek przy dużym stole w pobliżu kominka. Tuż obok znajduje się oddzielona kuchnia wraz z coraz częściej uwzględnianą w planie budowy dość sporą spiżarnią. Poza tym na tym poziomie została uwzględniona również dość duża łazienka, która jest alternatywą dla zazwyczaj projektowanej niewielkiej toalety. W korytarzu oraz w wiatrołapie na uwagę zasługują schowki przygotowane pod garderobę. Praktycznym rozwiązaniem jest pomieszczenie techniczne, które poza znajdującym się tam piecem na paliwo stałe może pełnić funkcję pomieszczenia gospodarczego na narzędzia, kosiarkę, itp.

Sosnowe schody prowadzą na piętro do strefy, która jest przeznaczona dla domowników. Trzy ustawne sypialnie, które pomieszczą łóżka, biurka, a także zabudowę na własną garderobę w każdym z pokoi. Poza wnękami przeznaczonymi pod szafy praktycznie na środku zostało przewidziane miejsce na wspólną garderobę dla wszystkich, które bez problemu może zostać wykorzystane w dowolny sposób w zależności od potrzeb mieszkańców. Ostatnim z pomieszczeń znajdujących się na kondygnacji jest łazienka do której prowadzi z każdego pokoju dość spory korytarz.

Projekt domu ceres przeznaczony jest dla osób posiadających działkę, niemalże kwadratową o minimalnych wymiarach 17,90m x 18,65m. Kierujemy go do rodzin, które poszukują domu średniej wielkości z poddaszem użytkowym.

Chciałbyś, abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę!