Projekt domu z poddaszem

autor projektu:
DOMYwStylu.pl - projekt Amarylis
171.1 m2
4 pokoje
z poddaszem
Wycena indywidualna

PROJEKT DOMU NA WĄSKĄ DZIAŁKĘ

Prezentujemy projekt domu z poddaszem – amarylis. Skierowany jest do osób, które poszukują dużego, prostego domu, ale z wyróżniającą się bryłą pokrytą dwuspadowym dachem na rąbek. Niekonwencjonalne rozwiązanie połączenia szkła oraz drewna nadaje z zewnątrz elegancji i szyku.

Mimo sporego metrażu jest to dom tani w budowie, niezwykle łatwy w realizacji. Bez problemu zaspokoi potrzeby 4 osobowej rodziny, która ceni sobie dużą przestrzeń. Przemyślane funkcjonalne rozwiązania w projekcie domu piętrowego spełnią oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów. Dodatkowym plusem jest fakt, że ten projekt energooszczędnego domu zrealizujemy nawet na wąskiej działce.

Piętrowy dom posiada użytkowe poddasze, dzięki czemu możemy podzielić go na dwie strefy – nocną i dzienną. Parter jest częścią domu przeznaczoną do życia codziennego wszystkich domowników i ich gości. Natomiast poddasze jest już częścią bardziej kameralną i pozwala na zachowanie prywatności.

powierzchnia użytkowa
171,03 m2
minimalne wymiary działki
17,22 × 24,52 m
powierzchnia zabudowy
141,77 m2
wysokość budynku
8,60 m
kąt nachylenia dachu
40°
Parter
Piętro
Działka
NazawaPowierzchnia
Salon + Jadalnia27,22 m²
Kuchnia7,25 m²
WC3,67 m²
Garderoba 1,52 m²
Spiżarnia1,14 m²
Garaż31,86 m²
Wiatrołap4,60 m²
Hol5,79 m²
Kotłownia6,28 m²
Komunikacja4,32 m²
NazawaPowierzchnia
Sypialnia rodziców20,39 m²
Sypialnia dzieci 112,98 m²
Sypialnia dzieci 211,52 m²
Garderoba 15,99 m²
Garderoba 24,03 m²
Łazienka 8,90 m²
Pralnia3,48 m²
Komunikacja10,09 m²
KONSTRUKCJA I WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE Fundamenty żelbetowe wylewane Ściany fundamentowe murowane z bloczków betonowych Ściany w konstrukcji szkieletowej drewnianej Komin systemowy Schody drewniane Posadzki betonowe Stropy drewniane Dach dwuspadowy, blacha na rąbek Parapety zewnętrzne z blachy powlekanej Odprowadzenie wody za pomocą rynien oraz rur spustowych ze stali powlekanej

DOM TANI W BUDOWIE

Na parter składa się duży salon z kominkiem zlokalizowanym w pobliżu miejsca przeznaczonego na kanapę na której w chłodne, zimowe wieczory można by wypoczywać z kubkiem herbaty blisko ciepłego ognia. Tuż obok znajduje się jadalnia z  dużym stołem z której jest bezpośrednie, przeszklone wyjście na taras oraz praktyczna kuchnia. Nieopodal w projekcie domu do 200 m kw znalazło się również miejsce na niedużą spiżarnię do przechowywania smakołyków oraz mini-garderobę, co ułatwi utrzymanie czystości i porządku jak chociażby schowanie okrycia wierzchniego bez konieczności zastawiania korytarza niepotrzebnymi wieszakami. Pod schodami w projekcie domu amarylis znajduje się toaleta, która sprawi, że życie domowników będzie bardziej komfortowe. Warto wspomnieć również o pomieszczeniu gospodarczym, w którym znajduje się miejsce przeznaczone na piec. Oprócz kotłowni wnętrze to możemy wykorzystać w rozmaity sposób – jako schowek, który mógłby zastąpić nam piwnicę albo składzik na narzędzia, z których nie korzystamy na co dzień.

Ponadto warto zwrócić uwagę, że jest to dom z dwustanowiskowym garażem. Dopasowuje się tym do obecnej sytuacji w wielu rodzinach i rozwiązuje problem parkowania dwóch aut, zwłaszcza u inwestorów planujących budowę domu za miastem.

Drewniane, sosnowe schody prowadzą na poddasze, gdzie znajdują się trzy ustawne sypialnie – dwie mniejsze, które będą idealne dla najmłodszych domowników i jedna ponad 20 m kw, która jest połączona z garderobą. Dodatkowo w największym pokoju znajduje się wyjście na balkon – rozwiązanie to jest nie tylko praktyczne, ale sprawia, że bryła budynku jest niebanalna.

PROJEKT DOMU DLA 4 OSOBOWEJ RODZINY

Warto zaznaczyć, że w projekcie domu dla 4 osobowej rodziny nie zapomniano o potrzebach wszystkich mieszkańców i zaplanowano drugą garderobę w oddzielnym 6 m kw pomieszczeniu. Komfort życia podniesie także duża łazienka z zaprojektowanym miejscem na wannę oraz kabinę prysznicową. Tuż obok mamy wydzieloną pralnię.

W projekcie domu energooszczędnego wszystko jest przemyślane w celu podniesienia standardu życia codziennego mieszkańców. Bez wątpienia będzie to miejsce do którego będzie chciało się wracać, aby móc się zrelaksować i odpocząć w wymarzonym, komfortowym domu.

Chciałbyś, abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę.