Projekt domu do 130m2

autor projektu:
DOMYwStylu.pl - projekt Ariel
128.1 m2
4 pokoje
wycena indywidualna

DOM 130 m2

Przedstawiamy gotowy projekt domu ariel. Jest to kolejna propozycja domu parterowego, który dedykujemy dla 4 osobowej rodziny, szukającej funkcjonalnej i praktycznej koncepcji dla swojej inwestycji.  Dom 130 m kw jest wygodny i zastosowano w nim wiele ciekawych rozwiązań podnoszących komfort użytkowania.
Dom parterowy podobnie jak inne realizacje w stylu skandynawskim posiada jasną elewację lekko mokrą z tynkiem silikonowym z elementami drewnianymi. Akcenty te zostały również zastosowane w bramie garażowej, a także stolarce okiennej przy wykorzystaniu okleiny zbliżonej do siebie kolorystycznie. Tarasy, a także schody wejściowe do domu zostały dobrane również w pasujących do siebie barwach. Natomiast dach, a także stolarka drzwiowa są w kolorze szarości i grafitu, aby stworzyć ciekawy efekt kontrastu.
powierzchnia użytkowa
128,1 m2
minimalne wymiary działki
22,14 x 26,19 m
powierzchnia zabudowy
202,64 m2
wysokość budynku
7,32 m
kąt nachylenia dachu
25°
Parter
Działka
NazwaPowierzchnia
Wiatrołap5,47 m²
Holl13,89 m²
Garaż31,90 m²
Pom. tech.5,86 m²
Wc2,01 m²
Pokój11,47 m²
Łazienka5,36 m²
Sypialnia16,53 m²
łazienka4,47 m²
Garderoba4,25 m²
Pokój14,08 m²
Salon32,54 m²
Kuchnia9,37 m²
Spiżarnia2,84 m²

DOM DLA 4 OSOBOWEJ RODZINY

Projekt domu parterowego posiada dwa niezależne wejścia z zewnętrz. Jedno z nich znajduje się przez wiatrołap, w którym znajduje się praktyczne wnętrze, mogące służyć pod zabudowę. Następnie w projekcie znajduje się korytarz, który oddziela część dzienną od części nocnej. Zostało tu uwzględnione miejsce na toaletę, którą można zaadaptować pod niewielką pralnię oraz szafę. W strefie, w której możemy przyjmować gości, a także wspólnie celebrować czas w gronie rodzinnym znalazł się przestronny salon z miejscem na jadalnię, a także kuchnia z praktyczną spiżarnią. Walory wizualne są w tej części podniesione dzięki licznym przeszkleniom. Jest to otwarta przestrzeń, ale dla zwolenników zamkniętej kuchni nie będzie stanowiło problemu oddzielenie jej od reszty domu ścianką działową.

Strefa nocna w projekcie domu dla 4 osobowej rodziny składa się z trzech funkcjonalnych sypialni. Dwa pokoje przeznaczone dla dzieci są mniejsze, ale znajdzie się w nich miejsce nie tylko na łóżko i biurko, ale również na szafy. Pomiędzy pokojami znajduje się łazienka. Natomiast sypialnia dla gospodarzy jest większa i posiada dostęp  do osobnej łazienki, co doceni z pewnością pani domu. Kolejnym plusem jest dość duża garderoba usytuowana bezpośrednio w sypialni.

Projekt domu 130 m kw należy do propozycji domów z kotłownią na paliwo stałe, gdzie zostało zaplanowane drugie wejście z zewnątrz. Do pomieszczenia technicznego można również dostać się przez garaż. Jest to przykład funkcjonalnego rozwiązania, ponieważ robiąc zapas materiału do pieca np. drewna, możemy uniknąć noszenia go po części mieszkalnej naszego domu.
Projekt domu parterowego do 130 m kw spodoba się inwestorom, którzy potrzebują dwóch miejsc parkingowych, ponieważ w bryle budynku znajduje się dwustanowiskowy garaż. Do budynku przylegają liczne tarasy z bezpośrednim wyjściem z dwóch sypialni, a także z salonu, gdzie fragment salonu jest zadaszony. Dzięki temu pomysłowi będziemy mogli wypocząć na zewnątrz niezależnie od pogody.
Projekt domu ariel to propozycja projektu domu z 4 pokojami. To właśnie tu 4 osobowa rodzina osiągnie harmonię wewnętrzną oraz odpoczynek. W tym domu do 130 m kw znajduje się wszystko, co podniesie komfort użytkowania.

Chciałbyś, abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę!