DOMEK SKANDYNAWSKI

autor projektu:
Nakreślone - architektura
arch. Karolina Kocięda - projekt wnętrz
http://formyotwarte.com/
70.3 m2
3 pokoje
Wycena indywidualna

DOMEK PARTEROWY

Prezentujemy przykład domu parterowego w stylu skandynawskim. Jest to doskonała alternatywa dla mieszkania w bloku, która bezsprzecznie kryje w sobie wiele zalet. Domek ten posiada zwartą, prostą bryłę pokrytą dwuspadowym dachem, co w pierwszej kolejności czyni go tanim w eksploatacji i w budowie.
Elewacja została wykończona szarą, pionową deską i uzupełniona o białe detale stolarki oraz rynien i obróbek, co jest dość niespotykanym rozwiązaniem w naszym kraju. Inspiracje do stworzenia tego domku zaczerpnęliśmy od naszych skandynawskich przyjaciół.

Ten gotowy projekt już zyskał swoich zwolenników. Wykonaliśmy dwie realizacje zastępując elewację z deski tynkiem. Efekt finalny domu w takiej wersji możecie zobaczyć przeglądając galerię zdjęć.

powierzchnia użytkowa
70.30 m2
minimalne wymiary działki
15.95 x 18.15 m
powierzchnia zabudowy
88.6 m2
wysokość budynku
6.37 m
kąt nachylenia dachu
35°
Parter
Salon23.10 m²
Aneks kuchenny7.60 m²
Łazienka5.60 m²
Kotłownia4.30 m²
Wiatrołap3.20 m²
Sypialnia10.70 m²
Sypialnia10.70 m²
Korytarz5.10m²

Poniżej prezentujemy inspirację wykończenia domku skandynawskiego. Autorem projektu wnętrz jest
arch. Karolina Kocięda – formyotwarte.com

SKANDYNAWIA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Rozważając zakup mieszkania w bloku, warto zainteresować się budową własnego gniazdka. Decydując się na domek skandynawski w standardzie deweloperskim zapłacisz zdecydowanie mniej niż za nowe mieszkanie w podobnym metrażu – UWZGLĘDNIAJĄC KOSZT DZIAŁKI ZE ŚREDNIEJ PÓŁKI CENOWEJ. 

Mimo kompaktowych rozmiarów w domu spokojnie odnajdzie się 3-4 osobowa rodzina. W projekcie przewidziano wejście do domu, które jest lekko zadaszone tworząc komfortowy ganek. Następnie po przejściu do wiatrołapu, możemy przedostać się do kotłowni, w której zlokalizowany jest piec na paliwo stałe. Wielkość tego pomieszczenia jest niewątpliwą zaletą, ponieważ służyć może nam także jako pomieszczenie techniczne, które możemy wykorzystać w dowolny sposób. Możemy zorganizować tam schowek, spiżarnię, a także pralnię. Znajduje się tam okno, więc bez problemu zapewnimy odpowiednią cyrkulację powietrza.

Drugim kierunkiem jaki możemy obrać przechodząc przez wiatrołap jest wejście do korytarza. Jest to punkt centralny domu i tu w samym jego sercu został zaprojektowany kominek/koza. Jest to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie pozwalające poczuć ciepło domu tuż po przekroczeniu progu, ale zabieg podnoszący walory wizualne.
Przestronny, przeszklony salon, w którym odpocznie cała rodzina znajduje się tuż obok aneksu kuchennego. Pomiędzy nimi znajduje się miejsce na duży stół z widokiem na ogród. Bezpośrednie wyjście na taras ułatwi spędzanie leniwych dni na podwórku.
W dalszej części domu znajduje się łazienka z niezbędnymi urządzeniami sanitarnymi oraz dwa pokoje, które są odbiciem lustrzanym.

KOMPAKTOWY I FUNKCJONALNY

Na próżno szukać wad tego domu. Z punktu widzenia inwestora, który jest poszukiwaczem swoich czterech kątów w podobnym metrażu jest to naprawdę strzał w dziesiątkę! Dwa ustawne pokoje, duży salon z wyjściem na taras, strych, który pomoże w utrzymaniu porządku, kominek w sercu domu, duża łazienka z miejscem na wannę i prysznic… A ponadto cena realizacji na którą możesz sobie pozwolić…

Chciałbyś, abyśmy zajęli się czymś jeszcze? Zapytaj o wycenę.