Norweskie domy drewniane – pięknie i przytulnie | HyggeHus Blog
HyggeHus Blog

Norweskie domy drewniane – pięknie i przytulnie

Norweski styl, który zaczerpnęliśmy od naszych skandynawskich sąsiadów – można powiedzieć, że już na dobre zagościł na terenie naszego pięknego kraju i z upływem lat zyskuje na popularności. Coraz częściej możemy spotkać się nie tylko z budownictwem, ale również z określeniem, że wnętrze mieszkania zostało wykończone w stylu norweskim. Rośnie zainteresowanie takimi rozwiązaniami architektonicznymi i zwiększa się grono inwestorów przekonanych do energooszczędnych szkieletów.

Norweskie domy drewniane – pięknie i przytulnie

Czym tak naprawdę charakteryzują się domki norweskie? To przede wszystkim konstrukcja i surowiec ekologiczny, z którego powstają, a mianowicie drewno. Są to naprawdę solidne budynki, które muszą przetrwać w mroźnym, deszczowym, surowym, skandynawskim klimacie, dlatego też nie musimy mieć obaw, że nasz dom ulegnie destrukcji pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Norweskie domy drewniane są odporne na wiatr i wilgoć i posłużą nam przez wiele, wiele lat. Niewątpliwym atutem inwestycji jest ich atrakcyjny, nowoczesny wygląd. Charakterystyczną cechą jest brak przepychu, elegancja, stonowane, jasne, pastelowe kolory z delikatnymi, naturalnymi detalami – często stosuje się elementy drewna na elewacji dla dodania szyku domu norweskiemu. Wnętrza wyróżniają także przestronne pomieszczenia, które są zawsze doświetlone dzięki dużym, dobrze rozplanowanym oknom. Warto zaznaczyć, że nie wpływa to na obniżenie energooszczędności budynku, dzięki dostosowanym parametrom stolarki okiennej.

Domy norweskie – projekty

Wraz z rosnącym zainteresowaniem norweskimi domami drewnianymi pojawiło się na rynku wiele gotowych projektów domów dostosowanych do tej technologii. Nasza firma oprócz dwunastu pomysłów i inspiracji zamieszczonych na stronie internetowej na realizację domu oferuje zaadaptowanie również Twojego projektu do metody architektonicznej, w której wznosimy budynki. Powstają one z gotowych elementów konstrukcyjnych tzw. prefabrykatów, które są produkowane w fabryce na podstawie precyzyjnie przygotowanej dokumentacji warsztatowej, a następnie montowane na wcześniej przygotowanym fundamencie na placu budowy. Nie jesteśmy uzależnieni od pory roku podczas stawiania budynku i dzięki temu, że elementy konstrukcyjne powstają w fabryce możemy stawiać domek norweski niemalże przez cały rok kalendarzowy.

Wnętrza domków norweskich są stylowe, wykończone bez przepychu, z małą ilością detali, a jednocześnie przytulne. Skandynawowie przywiązują dużą uwagę do tego, aby przestrzeń, w której spędzają dużo czasu wraz ze swoją rodziną była komfortowa i pozwalała odetchnąć po ciężkim dniu. Nasi północni sąsiedzi prowadzą zdrowy i zdecydowanie wolniejszy tryb życia od naszego i mogą być dla nas inspiracją do tego, żeby wnętrza domu, który budujemy wypełniać po brzegi hygge.

 Domy norweskie – ceny

Czy inwestycja w domek norweski to dobry pomysł? Oczywiście! Jest wiele korzyści, które przemawiają za decyzją o zbudowaniu domu drewnianego w stylu norweskim. Są to budynki, które zaspokajają nie tylko zmysły estetyczne i wizualne swoim atrakcyjnym wyglądem, ale również energooszczędne i funkcjonalne. W zależności od standardu energetycznego domku norweskiego, w przyszłości uda nam się obniżyć koszt eksploatacji, ponieważ nie generują one dużych opłat za ich utrzymanie. Dom norweski i jego cena jest uzależniony od wielu czynników, ale w naszej opinii decydując się na budowę domu nie należy kierować się przede wszystkim finansami, ponieważ jest to inwestycja na lata, a niekiedy na całe życie – nie tylko nasze, ale również i naszych dzieci. Ważne jest, aby szukać oszczędności i szukać rozwiązań, które nie obciążą naszego budżetu, ale jeszcze ważniejsze jest pamiętanie o jakości. Zatem niekiedy lepiej jest zdecydować się na projekt domu norweskiego z dachem dwuspadowym, który będzie tańszy nie tylko w realizacji, ale zapewni mniejsze koszty ogrzewania niż zdecydować się na dach czterospadowy, który obciąży nasz budżet.

Domki norweskie całoroczne

Czy może być coś przyjemniejszego niż obserwowanie wirujących płatków śniegu za oknem z kubkiem ciepłej herbaty przy kominku w swoim domu? Czy może być coś bardziej pobudzającego niż poranna kawa na własnym tarasie przy śpiewie ptaków? Niezależnie od pory roku domki norweskie całoroczne pozwolą odnaleźć Ci spokój i komfort o którym marzysz. Celebrowanie wspólnych chwil z rodziną w domu wypełnionym hygge będzie najwyższą wartością na którą Cię stać. Jeśli podjąłeś niezwykle ważną decyzję i chciałbyś zrealizować plany o budowie własnych czterech kątów – dobrze trafiłeś. Jesteśmy firmą, która pomoże Ci przejść przez cały proces inwestycji, abyś po jego zakończeniu czuł satysfakcję i z radością wprowadził się do swojego hygge hus.