Energooszczędne domy szkieletowe - tańszy luksus | HyggeHus
HyggeHus Blog

Energooszczędne domy szkieletowe – tańszy luksus

Ile kosztuja domy szkieletowe

Ile kosztują domy szkieletowe?

To pytanie, które zadaje sobie z pewnością każdy inwestor planując budowę domu szkieletowego. Koszt takiej inwestycji uzależniony jest od wielu czynników. Wpływ na cenę domu szkieletowego ma przede wszystkim standard energetyczny do jakiego dążymy oraz jakich materiałów użyjemy. Jednak chyba każdy planując przedsięwzięcie tego typu najpierw planuje swój budżet, aby dobrze zainwestować swoje pieniądze. Decydując się na budowę domu szkieletowego, należy pamiętać, że czas realizacji jest bardzo szybki, więc niezwykle ważne jest, aby zaplanować kwestię finansową. Ale jak mówi stare powiedzenie – czas to pieniądz, więc biorąc pod uwagę ten czynnik domy szkieletowe są tanie i to bardzo! 🙂  Plusem budowy domu energooszczędnego z naszą firmą jest gwarancja ceny – po sporządzeniu kosztorysu, który dostosujemy do Twoich możliwości i potrzeb, nie musisz obawiać się, że koszt po podpisaniu umowy ulegnie zmianie. Cierpliwie wysłuchamy i doradzimy, aby Twój dom był nie tylko tani, ale i komfortowy. Możemy zająć się wszystkimi formalnościami od uzyskania pozwolenia na budowę aż do oddania Ci gotowego domu szkieletowego „pod klucz”, gwarantując Ci oszczędność Twojego cennego czasu. 

Domy szkieletowe – na co zwrócić uwagę?

Domy szkieletowe nie różnią się z zewnątrz od budynków wznoszonych w technologii tradycyjnej. Jednak konstrukcja domu szkieletowego ma swoich zwolenników i przeciwników. Na szczęście tych pierwszych jest coraz więcej, dzięki zmianie opinii publicznej na temat domów całorocznych z drewna coraz częściej inwestorzy decydują się na dom szkieletowy parterowy czy też piętrowy w zależności od swoich potrzeb. Ogromną zaletą takich budynków jest ich czas realizacji – nowym domem można cieszyć się w ciągu 3 miesięcy od rozpoczęcia budowy. Jeśli dziś wymarzymy i zaplanujemy jak ma wyglądać nasz dom to przy dobrej i sprawnej organizacji jest szansa, że najbliższe święta moglibyśmy już w nim spędzić. Wznoszenie domów w technologii szkieletowej nie jest uzależnione od warunków pogodowych (poza fundamentami) i można budować je o każdej porze roku. Poza tym, że są to ekonomiczne domy w budowie niewątpliwą zaletą jest ich późniejsze użytkowanie i koszty utrzymania. Nie bez powodu określa się je energooszczędnymi stale to podkreślając, ponieważ jest to niezwykle istotne przy ogrzewaniu. Dom szkieletowy do 100 m kw nie będzie wymagał bardzo dużych nakładów finansowych zarówno przy budowie jak i przy eksploatacji. Dzięki specjalnej konstrukcji domu szkieletowego, a przede wszystkim ociepleniu ścian budynków wełną mineralną, specjalnej stolarce okiennej z podwyższonymi parametrami termicznymi oraz zamontowanej rekuperacji możemy zaoszczędzić ok. 50%. Producenci domów szkieletowych zapewniają również o niskich kosztach eksploatacji w większych domach. Musimy wiedzieć, że jeśli nasze cztery kąty mają być komfortowe i przytulne to realizacja powinna zapewnić nam również komfort finansowy i spokój o nasz portfel – nie tylko do czasu zakończenia budowy.

Domy szkieletowe – jak się w nich mieszka?

Domy szkieletowe - jak sie w nich mieszka

Komfort życia codziennego w domu szkieletowym jest naprawdę ogromny – możemy zapomnieć, że w ogóle mieszkamy w domu z drewna. Wielu inwestorów obawia się przecieków powietrza i hulającego po domu wiatru albo braku odpowiedniego wygłuszenia akustycznego. To mit, który powstał wskutek wznoszenia budynków w technologii szkieletowej przez niedoświadczone ekipy budowlane. W prawidłowo wykonanym domu jest cicho i spokojnie. Decydując się na budowę domu szkieletowego musimy ostrożnie podejmować decyzję wybierając wykonawcę. To bardzo ważne jeśli zależy nam na tym, aby w naszym wymarzonym domu było nie tylko ciepło (dosłownie) i przytulnie, ale aby służył nam przez wiele kolejnych lat. W domach szkieletowych, które tworzymy, dbamy o każdy najmniejszy detal i dążymy do tego, aby nie zabrakło w nich hygge.